Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podlouhé době....

1. 11. 2009

Dlouho nebyl čas na aktualizaci, tak jen ve zkratce, co se za posledních pár měsíců událo: téměř každý víkend jsme byly na nějakých závodech, ať už agiliťáckých, nebo dogfrisbee. Nijak výrazně se nám nedařilo, ale pár pohárů přibylo. V srpnu jsme byly na výcvikovém táboře, kde běhala jen Bizule, protože Darča měla nějaký problém s packou. Veterinář tvrdil, že je to osina, ale nakonec se ukázalo, že jsem měla pravdu já a měla ji obraženou. Každopádně měla tři týdny klidový režim a kulhání brzy zmizelo a už se nevrátilo. Biz se na táboře výrazně zlepšila a tak jsme usoudily, že nám organizované tréninky chybí a musíme s tím něco udělat.

Výraznou změnu ve výcviku mi přinesl druhý seminář se Silvií Trkman a Polonou Bonac. Jak a čímnás ovlivnil by bylo na dlouhé povídání, takže snad někdy příště až budu mít víc času, tak se rozepíšu :-). Nicméně od té doby Darča běhá radostně a hlavně neuvěřitelně rychle. Což jsme si dokázaly na posledních několika závodech, kde jsme předběhly i ty, kteří nám normálně utíkaly o 4-7 vteřin. No a na jedněch závodech jsme zvítězily a předběhly i borderky a to už je co říct!!! Takže mám radost a Darča vypadá, že má taky radost :-)

Přichází zima a já hledám nějakou tu krytou jízdárnu na tréninky, snad se zadaří. Přes zimu mám v plánu vypilovat sbíhané zóny a hlavně u Darči náběhy do slalomu, které nám poslední dobou dělají problémy. Bizule oproti tomu nikdy špatně nenaběhne a to je teprve začátečník.... ale zase je její největší radostí skákat zónečky..... Přes zimu plánuji i pár závodů, na kterých se ty dvě budou střídat. A možná psice čeká i nějaká ta kastrace, neb momentálně všechny tři prodělávají falešku a teče jim mlíko :-(. Konkrétně Freda to hodně špatně snáší a tak v nejbližší době asi půjde pod kudlu. Je jí skoro sedm let a po každým hárání má veliké problémy jak zdravotní, tak psychické.

No a přes zimu taky budeme trénovat frisbee, aby ta příští sezona už za něco stála. Bizule už pěkně chytá a mám v plánu přejít ze Soniců na Airy, tak uvidíme, jak ty "velké" talíře bude zvládat.

Kalendář akcí na rok 2010 už se pěkně plní, ale na čem si chci nechat záležet je pokus dostat se do repre na IMCU, tak nám držte pěsti :-)