Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nový přírůstek do smečky

V květnu do naší smečky přibyla nová posila... a to Sap. Je to černopálená (jak jinak) australská kelpie a je to živel. Přesně takový, jakého jsem si představovala, když jsem se pro kelpii rozhodla. Je neúnavná, veselá, přátelská, zbožňuje balonky, frisbee, přetahovadla, strašně rychle se učí a pořád chce něco dělat. Miluje vodu a skákání do ní. A štěká. To se snažím pomalu odbourávat a celkem se i daří. Už neštěká při sledování ostatních psů na parkuru, ale když jde sama cvičit, tak hubu nezavře... Ale je skvělá. Holky ji první měsíc úspěšně ignorovaly, ale nakonec i ony podlehly jejímu kouzlu a přijaly ji za svou. Darča ji jen vychovává, ale Bizule si s ní hraje od rána do večera. 

Od chovatelky jsem si ji dovezla perfektně vychovanou, čistotnou a socializovanou. Od prvního dne krásně spí celou noc, takže jsem byla ušetřena nočního vstávání a venčení. Veškerou potřebu dělala vždy venku, doma se jí nehoda nikdy nestala. Prostě dokonalé štěně

Pokud vše půjde tak, jak bych si přála, tak se budeme spolu jednou věnovat agility, dogfrisbee a pasení oveček, které příští rok pořídím... Teď si ale hlavně přeji, aby byla zdravá a správně vyrostla... na ostatní je času dost.