Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše první kvalifikační závody - 1.kolo

8. 6. 2010

Protože mám doma dvě sice nadějné psice, leč bezpapírové, tak se pro mě stala vrcholem sportovních ambicí kvalifikace na IMCU. Což je něco jako MS agility bezpapírových psů, které se letos koná ve Švýcarsku. Kvalifikační kritéria:

Závodu IMCA se zúčastní reprezentace se psy bez průkazu původu případně doplněná psy s průkazem původu. Pro postup na IMCA je rozhodující dosažený počet bodů po skončení obou kvalifikačních závodů. IMCA se zúčastní první 4 závodníci v každé kategorii s tím, že přednost mají psi bez průkazu původu, kteří se umístí do desátého místa celkově.

Čekala jsem, že kvalifikačky budou náročné, ale skutečnost byla mnohem horší. Parkury byly převážně v malé, špatně osvětlené hale a stavěl je ruský rozhodčí Kirillov a na můj vkus tam bylo celkem dost prasáren. Například rovinka ze čtyř překážek, po kterých se rozběhlý pes musel těsně před dírou tunelu stahovat do slalomu, nebo jiná rovinka zakončená tunelem a opět ostré stahování před skočkou do slalomu a pod. Byla vidět velká nervozita psovodů, protože spousta jich ošetřovala naprosto zbytečně jednoduché věci, hystericky na psa řvali, jen aby náhodou nevletěl kam nemá a pod. Díky tomu, že nemám zběsilou borderku se nám s Darčou podařilo pár běhů dokončit a mám z toho hrozně dobrý pocit, protože spousta mnohem lepších a zkušenějších nedokončila třeba ani jeden. Do tabulky na IMCU si Darča zapsala krásných 13 bodů a když si odmyslím papíráky, tak je zatím na krásném prvním místě. Doufám, že v dalším kole kvalifikaček ještě nějaké bodíky přibydou. :-)

Bizule byla na kvalifikačkách jen do počtu, aby se (abych se) nenudila a získávala zkušenosti. Její běhy byly ale naprosto nekontrolovatelné, zóny katastrofální, což byl také důvod, že jsem ji v neděli z posledního běhu raději odhlásila :-(. Nicméně se jí podařilo získat plný počet bodů v sobotním jumpingu, který vyhrála a teoreticky je v tabulce na 4. místě, ale na druhé kolo kvalifikaček už nepojede, protože se má opravdu ještě hodně co učit. Příští rok, když to půjde, tak se o IMCU pokusíme a snad to bude už koukatelné :-)

Další kvalifikačky jsou v Hloubětíně na trávě, rozhodčí přijede z Holandska, tak jsem zvědavá, co si pro nás připravil. Našlápnuto máme celkem dobře, teď jen doufat, že se Darinčina tlapka zahojí a bude běhuschopná. (zatrhla si dráp a lůžko se zanítilo)