Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duben

2. 5. 2010

Nějak nestíhám.... Od jara makám na pozemku, abych z něj udělala rovný a travnatý plac vhodný pro výcvik psů, ale jde to pomalu... Navíc nestíhám ani trénovat se psy a závodní sezóna začíná.... Je to těžké dilema, ale nakonec holt vyhrávají zemědělské práce na cvičáku na úkor tréninku. Psiska jezdí na pozemek se mnou a jsou tam ve svým živlu... těch myší, které musí vyhrabat z jejich nor.... a vůbec prozkoumat důkladně celé okolí, které plánujeme obývat. No psiny se nenudí, ale frisbeečkové závody se přiblížily a strach z ostudy byl veliký. Naštěstí nám v Tovačově s Bizulí přálo štěstí a stihla jsem si i v sobotu ráno vymyslet sestavu, takže ostuda se nakonec nekonala... naopak jsme skončily na krásném 5. místě ze 14ti začátečníků. S Darčou jsem freestyle vynechala kvůli jejímu nedávnému zakulhání a tak si šla jen zaběhnout Super Mini Distance, kde si vychytala neuvěřitelné 7. místo ze 38 závodníků.

O prvním májovém víkendu jsem šla zkusit štěstí do Prostějova na dvojzkoušky a dostat Bizuli na kvalifikačky, ke kterým jsou potřeba dvě zkoušky A2 na výborně. Na to, že jsme poslední dobou moc netrénovaly, navíc jsem se po semináři u Báry Sajdokové rozhodla pro zastavované zóny a učila je Bizzinku celkem dva týdny, tak jsem si moc nevěřila. V prvním běhu mě rozhodilo písknutí rozhodčího (po doběhu jsem se dozvěděla, že mi Bí skočila kruh bokem, což nikdy neudělala) a zbytek běhu byl jakýsi nijaký. Ale zóna na kladině perfektní. S Darčou se mi v témže běhu podařilo shodit laťku při stahovačce a poté naběhnout špatně do slalomu. Ve druhé zkoušce už jsme byly s Bizinkou sehranější a i když jsem po nemoci málem nechala na parkuru plíce, tak jsme čistým během zaslouženě zaujmuly první místo s druhým nejlepším časem. Darča ve druhé zkoušce běžela krásně a rychle, leč jí moc nevyšel krok na kladině a skočená zóna ji z prvního místa šoupla až na třetí.... škoda....

Příští víkend se v Hruškách pokusím o druhou zkoušku, abych na kvalifikačky mohla vyrazit s oběma sporťačkama.... Tak držte pěsti :-)