Jdi na obsah Jdi na menu
 


Coursing camp Slavětín

10. 8. 2009

Ve středu odpoledne 5.8.2009 jsem se hned po ukončení účetní závěrky rozjela do jižních Čech, kde už od soboty probíhal Coursing camp organizovaný MSC. Ještě ten den večer byl totiž na programu trénink dogfrisbee pod mým vedením a to stejné i ve čtvrtek odpoledne. Dogfrisbee je sice coursingu hodně podobné v tom, že v podstatě jde jen o "honění kořisti", ale ukázalo se, že je to přece jen trochu jiné ve vztahu psovod a pes. V coursingu totiž psovod dovede psa na start, následně jej vypustí a pes pracuje instinktivně sám. Kdežto v dogfrisbee musí pes spolupracovat s psovodem, protože to on má tu "lovnou" kořist v rukách :-). Nakonec se tedy moc coursingových psů nechytalo, ale našlo se jich pár velice šikovných a nadějných. Docela dost mě překvapila jedna RR fenka, která už absolvovala seminář v Olomouci a kromě toho, že ji disky opravdu zajímaly, krásně je chytala a nosila zpátky paničce, tak opravdu nádherně lehce skákala a dopadala na všechny čtyři. A od Zusky F., která na campu vedla agility, jsem slyšela že je i stejně talentovaná na agility.

Mimo moje tréninky jsem ještě měla přednášku o dogfrisbee a ukázku protahování a uvolňování psích svalů a šlach, což mělo docela úspěch.

A aby to nebylo jen o povinnosti, tak si moje holky za ty dva dny zaběhaly i coursing, něco málinko jsme potrénovaly na parkuru, došlo i na klikr trénink, ale hlavně jsme chodily hodně po okolních lesích, kde rostlo mraky výborných borůvek :-). Večer se posedávalo, popíjelo a hlavně hoooodně povídalo o čem jiném, než o psech a životě s nimi. K tomu výborné jídlo a fajn lidi, takže pohodička na entou.....